In dit helpdeskartikel leggen we uit hoe je SSL / HTTPS forceert in Typo3. In deze handleiding forceren wij SSL op versie 8.7.4.
Let op, op oudere versies van Typo3 werkt het forceren van SSL anders dan in dit artikel beschreven.
Voordat je SSL forceert, dient er natuurlijk een SSL certificaat actief te zijn op jouw webhosting pakket.
Wanneer dit nog niet het geval is, neem dan contact met ons op via 088 – 750 8918, of mail naar verkoop@realhosting.nl.
Log in als Administrator binnen de back-end van Typo3.
Zo ziet het inlogscherm van Typo3 eruit
In het menu van Typo3 klik je op ‘Install’.
Zo ziet de back-end van Typo3 eruit
Nu kom je op de installatie tool. Klik op ‘Unlock the Install Tool’ om de installatie tool te unlocken.
Om SSL te forceren dien je eerst de Install Tool te unlocken
Vervolgens vul je het wachtwoord in van de Administrator en klik je op ‘Login’. Nu kan je configuraties wijzigen binnen de Typo3 installatie.
Om SSL te forceren dien je eerst de Install Tool te unlocken
Let op, je kunt deze wijzigingen ook doorvoeren via het /typo3conf/LocalConfiguration.php bestand. In deze handleiding gebruiken we echter de installatie tool (aanbevolen).
In het menu van de installatie tool klik je op ‘All configuration’.
In de Install Tool kan je SSL forceren
Vervolgens zoek je in het zoekvenster op lockSSL. Vink deze optie aan en klik op ‘Write configuration’ om de wijziging op te slaan.
In de Install Tool kan je SSL forceren
Nu is SSL / HTTPS geforceerd op de back-end van Typo3
Let op, deze aanpassing kan niet worden toegepast wanneer je domein aliassen gebruikt.
Je zou vervolgens ook nog binnen het .htaccess bestand het gebruik van SSL / HTTPS kunnen forceren. Dit is handig wanneer er nog backlinks (bijvoorbeeld op Google) met een http:// adres naar jouw website linken.
Binnen de teksteditor voeg je dan de volgende rewrite code toe.
RewriteEngine On RewriteCond %{HTTPS} !=on RewriteRule ^ https://%{HTTP_HOST}%{REQUEST_URI} [L,R=301]